Повітряні кулі для романтиків і сміливців
23.12.2021
Назад


Захоплива та романтична прогулянка на повітряній кулі – мрія чи не кожної людини. Та чимало сміливців не обмежуються традиційним не надто тривалим комфортним польотом. Неодноразово адепти повітроплавання йшли на ризик, прагнучи досягнути якоїсь серйозної мети. Один із таких відважних вчинків здійснили у 1785 році француз Жан-П’єр Бланшар і англієць Джон Джефріс. Вони першими перетнули на борту повітряної кулі протоку Ла-Манш завширшки понад 30 км. Додатково екстриму їх польоту додавав той факт, що жоден із них не вмів плавати.

А у 1794 році, під час Французької революції, коли тривала битва за Флерюсе, вперше за допомогою повітряної кулі «Entreprenant» здійснено повітряну розвідку та визначення найближчих ворожих позицій.

Але значно частіше теплові аеростати використовували для розваг, зокрема під час карнавалів і ярмарків. У 19 столітті популярним стало шоу за участю повітряної кулі, коли трюкач із парашутом піднімався у кошику вгору і з чималої висоти стрибав на землю. А у 20 столітті значної популярності набули змагання на повітряних кулях. Зокрема у 1906 році започатковано повітроплавні перегони на честь Гордона Беннетта. Відтоді почесний кубок регулярно виборюють найкращі пілоти з усього світу, прагнучи протриматися у небі якнайдовше і пролетіти за цей час якнайдалі.

Фестивалі повітряних куль щороку проходять і в України, збираючи десятки команд теплових аеростатів, які радують повітряними прогулянками охочих здійснити екстремальні мрії. Окрім цього, пілоти теплових аеростатів змагаються між собою, виконуючи різноманітні завдання, зокрема на точність приземлення, на мінімальну та максимальну дистанцію польоту, на влучання маркером у ціль. Фестивалі повітроплавання проходять у Східниці, Кам’янці-Подільському, Тернополі, Білій Церкві.

Політати на повітряній кулі можна не тільки під час фестивалів. Польоти регулярно організовують у різних населених пунктах, як правило, обираючи для старту мальовничі місцини, наприклад, поряд із старовинними замками, як от у Свіржі та в Олеську.