Як приземляється повітряна куля?
08.02.2022
Назад

Політ на повітряній кулі у Львові – яскрава та незабутня подія для усіх, хто захоплюється повітроплаванням. Дуже важливою, видовищною та кульмінаційною частиною польоту є посадка, яку вправні пілоти здійснюють з максимальною безпекою та комфортом для усіх учасників і глядачів повітроплавного дійства.

Зазвичай ще до початку польоту пілот планує приблизне місце можливої посадки повітряної кулі, зважаючи зокрема на напрям і швидкість вітру, при цьому у пригоді йому стає попередній досвід польотів у даній місцевості. А коли політ повітряної кулі вже триває, пілот обирає конкретну підходящу за ландшафтом і з міркувань безпеки місцину і за допомогою радіозв’язку інформує про точку приземлення команду підбору теплового аеростата, яка перебуває в автомобілі супроводу і візуально спостерігає за польотом. Отримавши від пілота координати місця посадки, команда оперативно вирушає туди для виконання своїх обов’язків під час приземлення.

Спуск здійснюється дуже просто – пілот відкриває клапан у верхній частині оболонки, повітря поступово виходить із купола і куля повільно знижується.

До майданчика приземлення немає якихось надзвичайних вимог. Важливо, щоб він був достатньо просторим для безпечного спуску повітряної кулі і щоб аеростат, який знижується, не завдав шкоди власникам цієї земельної ділянки та об’єктів, розташованих неподалік. Якщо вітер несильний, повітряна куля може спуститись на звичайний стадіон. Якщо ж вітер сильніший, пілот шукає майданчик більшої площі.

Як правило, пілоти намагаються здійснити спуск поряд із дорогою, придатною для пересування транспорту, щоб туди безперешкодно міг під'їхати автомобіль супроводу. Досвідчені пілоти вміють так приземлити кулю, що пасажири майже не відчувають контакт із землею. Безпечно посадити кулю допомагає команда підбору на землі. Процес спуску та приземлення триває від кількох до кільканадцяти хвилин. Якщо ж повітряна куля приземляється посеред значного за розмірами поля, команда переносить її на більш підходяще місце, спускає повітря, що залишилося в куполі, і упаковує аеростат.