Рекордні польоти повітряних куль
28.12.2021
Назад

Зазвичай подорож на повітряній на кулі триває від пів години до години і за цей час повітряне судно долає десятки кілометрів. Водночас є люди, які на повітряних кулях літають набагато довше за часом і на значно довші відстані. Наприклад, у 1991 році швейцарець П’єр Ліндстренд і англієць Річард Бренсон першими перетнули на кулі Тихий океан від узбережжя Японії до Арктичної частини Канади. За час польоту вони подолали 10,8 тисяч метрів на кулі об’ємом оболонки 74 тисяч квадратних метрів, встановивши при цьому новий світовий рекорд швидкості на аеростаті такого типу – 392 кілометри за годину.

А у 1999 році Бертран Пікар і Брайан Джонс на аеростаті «Breitling Orbiter 3» здійснили безпосадковий кругосвітній переліт, який тривав 20 днів. За цей час сміливці подолали у повітрі 40 тисяч 814 кілометрів. Щоправда, конструкція «Breitling Orbiter 3» представляла собою комбінацію газонаповненої кулі та теплового аеростата. У повністю розгорнутому стані він сягав 55 метрів заввишки і летів на пропані з титанових балонів, розміщених по бокам гондоли. Перед стартом технічна команда супроводу прикріпила про всяк випадок ще чотири додаткові балони з газом, що зрештою і зіграло визначальну роль в успішному завершенні цієї надзвичайно складної мандрівки.

Чергову навколосвітню подорож на повітряній кулі здійснив американський мільярдер, мандрівник, авіатор Стів Фосет у 2002 році. Приблизно за два тижні він подолав 34 тисячі кілометрів.

Що ж до максимальної висоти, на яку вдавалося піднімати повітряну кулю, то це – 53 кілометри. Спеціальний аеростат, з допомогою якого було встановлено цей рекорд, запустило Японське агентство аерокосмічних досліджень у травні 2002 року.

Звичайні ж повітряні кулі здатні підніматися на висоту до 5 тисяч метрів. Однак пасажирів під час розважальних польотів зазвичай піднімають у небо не вище, ніж на 200 метрів, адже таку висоту вважають найбільш безпечною і комфортною для того, щоб як слід розглянути навколишні пейзажі та сфотографувати їх.